Szukaj na tym blogu

czwartek, 2 czerwca 2016

Dwór cierni i róż - Sarah J.Maas

Kto z nas nie zna opowieści o pięknej i bestii?

Chyba wszyscy doskonale znamy  historię o pięknej Belli, która pokochała bestię i dzięki tej miłości odmieniła ją.

Otóż pani Sarah J. Maas stworzyła książkę inspirowaną tą bajką. Dzięki jej talentowi powstała książka magiczna, pełna fantastycznych stworzeń i legend.
"Dwór cierni i róż" to opowieść o miłości, która potrafi zwalczyć wszelkie różnice i uprzedzenia. O poświęceniu i walce o lepszą przyszłość i świat.

Główną bohaterką tej powieści jest Feyre, silna dziewczyna, która dźwiga na swoich barkach odpowiedzialność za całą swoją rodzinę( ojca i dwie siostry). To ona jest tą, która myśli co zjedzą jutro i za co kupić najpotrzebniejsze rzeczy. Ma dopiero dziewiętnaście lat, a jest najbardziej rozsądna i zaradna ze swoich bliskich. Gdy jej siostry myślą o trwonieniu pieniędzy np. na nowy płaszcz, a ojciec nie robi nic aby utrzymać rodzinę, ona w zniszczonych butach i ubraniach chodzi na polowania, by wykarmić i utrzymać rodzinę. 
Poznajemy ją, gdy podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty< ras obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem>.

Podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, który tak naprawdę był faerie. Wkrótce w jej chacie zjawia się pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.
Wybór jest oczywisty, dziewczyna podąża z Tamlinem do jego zamku, od samego początku planując ucieczkę. 
Wielkie jest jej zdziwienie gdy na miejscu, nie zostaje służącą, a gościem "bestii".
Z dnia na dzień zaczyna przyzwyczajać się do nowego miejsca i Tamlina, z którym początkowe relacje były ciężkie. Jednak dziewczyna zauważa, że z tą krainą coś jest nie tak, pojawiają się niepokojące znaki których nie można już lekceważyć, sam Tamlin zdaje się być nimi przejęty.
Ale co można zrobić, aby to powstrzymać?  

"Dwór cierni i róż" to najlepsza książka jaką w tym roku przeczytałam. Szczerze muszę przyznać, że Sarah J.Maas mnie nie zawiodła. Uwielbiam tę powieść i już nie mogę doczekać się kolejnej części. Mogło by się wydawać, że jeśli oparta jest na znanej już wszystkim historii to będzie nudna. Co jest absolutnym błędem, ta książka zaskakuje,wywołuje w czytelniku mnóstwo emocji i  chęć sięgnięcia po więcej. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Język autorki jest świetny, a akcja toczy się w szybkim tępię, nie dając czytelnikowi nawet chwili, aby się nudził. Wszystko w tej książce jest wyważone, romans jest uroczy, a zapowiadana erotyka raczej delikatna. "Dwór cierni i róż" to powieść baśniowa, pełna mrocznych opowieści, które intrygują czytelnika. A w wykreowanym przez autorkę świecie można się zakochać.

Uwielbiam opowieść o Pięknej i Bestii, dlatego ta książka jest dla mnie spełnieniem marzeń :D Gorąco wam ją polecam, na pewno się nie zawiedziecie. A ja z utęsknieniem czekam na drugą część.

Chętnie przeczytam wasze opinie na temat twórczości Sarah J. Maas. Piszcie w komentarzach jaka jest wasza ulubiona książka tej autorki :)